Media

Materiały bieżące

https://campusbemke.pl/wp-content/uploads/2024/11/KDC_SP_szkola-4-8_plac_wejscie-glowne_wariant-2-640x360.jpg
Materiały prasowe

Otwarcie Wioski Edukacyjnej

O Fundacji Campus Bemke

https://campusbemke.pl/wp-content/uploads/2024/11/Untitled-design-39-320x320.png
Materiały prasowe

Nasze cele, wartości, misja i wizja

https://campusbemke.pl/wp-content/uploads/2024/11/obszary-CB_wynik-320x320.webp
Materiały prasowe

Obszary działań Fundacji Campus Bemke

https://campusbemke.pl/wp-content/uploads/2024/11/partnerstwa-merytoryczne-320x320.webp
Materiały prasowe

Partnerstwa merytoryczne

https://campusbemke.pl/wp-content/uploads/2024/11/colegium-marianum-320x320.webp
Materiały prasowe

Historia tego miejsca

https://campusbemke.pl/wp-content/uploads/2024/11/logotypy-CB_-320x320.webp
Multimedia

Zdjęcia i logotypy

Dokumenty

Statut Fundacji Campus Bemke

Najczęściej zadawane pytania

Skąd pochodzi nazwa Campus Bemke?

Zainspirowała nas postać ks. Leona Bemke – pallotyna, byłego ucznia, a potem dyrektora Collegium Marianum na Kopcu, kapelana polskich wojskowych na Westerplatte w 1939 roku, duszpasterza Polonii we Francji, Rzymie i USA, człowieka odważnego, oddanego służbie innym, edukatora. 

Czym zajmuje się Fundacja Campus Bemke?

Campus Bemke to nie tylko szkoła i przedszkole, ale miejsce o ogólnopolskim zasięgu oddziaływania. W ramach działań z obszaru edukacji pozaszkolnej prowadzimy programy edukacyjno-rozwojowe dla młodych ludzi z całego kraju, rozwijamy ekologiczny projekt FarmLab i działamy na rzecz budowania i wzmacniania społeczności wokół Campusu. 

Programy edukacyjno-rozwojowe

To autorskie programy skoncentrowane na wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży z całej Polski. Towarzyszymy im w ważnych dla nich momentach, inspirując do zaangażowania i wspierając realizację ich celów i marzeń.

Zielony projekt FarmLab

Troska o środowisko naturalne i odpowiedzialność za powierzone nam zasoby to jedne z najważniejszych wartości naszego projektu. Ogromny potencjał przestrzeni Campusu – w postaci 23 ha, z czego 12 ha to użytki rolne – stanowi bazę do rozwoju projektów edukacyjnych oraz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w obszarze rolnictwa.

W ramach unikalnego na skalę kraju, ekologicznego projektu FarmLab, łączymy proces produkcji żywności z edukacją szkolną i przedszkolną.

Budowanie społeczności

Dbamy o budowanie relacji, zaufania i dobrego klimatu wokół Campusu. Tworzymy przestrzeń i programy, w których członkowie lokalnych społeczności mogą się spotykać, rozwijać relacje, służyć sobie nawzajem, uczyć współpracy i skutecznego działania. Współpracujemy z ogólnopolskimi i międzynarodowymi organizacjami, wzmacniając rozpoznawalność Campusu Bemke w środowiskach działających w podobnych obszarach: edukacji, budowania społeczności i ekologii. Wspieramy też rozwój i działalność lokalnych inicjatyw.

 

Jak powstała Fundacja Campus Bemke?

Marzenie o miejscu z najlepszą edukacją i przyjazną przestrzenią do rozwoju i inspiracji stało się początkiem Campusu Bemke. W 2020 roku TDJ Foundation, wspierająca edukację dzieci i młodzieży, podjęła współpracę z polskimi pallotynami z Kleczy Dolnej. Po dwóch latach przygotowań, we wrześniu 2022 roku, rozpoczęła działalność Fundacja Campus Bemke. Projekt, oparty na współpracy z lokalną społecznością, od tego czasu zajmuje się rozwojem przekazanych terenów i działalnością edukacyjną. 

Kto jest odpowiedzialny za zarządzanie fundacją?

Prezes fundacji z dyrektorami. Cały zespół można znaleźć tutaj: Zespół

Jakie wartości kierują działalnością fundacji?

Fundacja kieruje się wartościami, które skupiają się na budowaniu wartościowych relacji i zaufania w społeczności. Ważny jest dla nas rozwój kompetencji, umiejętności komunikacyjnych oraz wzmacnianie poczucia sensu i sprawczości. Fundacja wspiera w odkrywaniu i wykorzystywaniu potencjału każdego człowieka, aby mógł on podejmować decyzje w sposób wolny i odpowiedzialny, z myślą o innych.

Równie ważne jak nauka jest kształtowanie charakteru dziecka i wzmacnianie jego osobowości. Chcemy wspierać rozwój cech, które pomogą naszym uczniom wyznaczać i realizować ich cele, tworzyć zdrowe relacje z ludźmi, podejmować wyzwania i odważnie wpływać na rzeczywistość.

Działalność fundacji obejmuje także troskę o ekosystem poprzez edukację dzieci na temat zrównoważonej produkcji żywności i ochrony środowiska.

Uczymy otwartości, szacunku i uważności na potrzeby innych, oferujemy współpracę w projektach społecznych, w tym z seniorami.

Jak fundacja wykorzystuje darowizny?

Na cele statutowe, rozwój infrastruktury, działania fundacji, rozwój programów i placówek edukacyjnych. 

Czy Szkoła Bemke jest dla każdego?

Tak, jest publiczna i bezpłatna. Przedszkole jest niepubliczne i płatne. 

Co to jest Wioska Edukacyjna?

Wioska Edukacyjna to nowoczesny kompleks szkolny na Campusie Bemke zaprojektowany w układzie przypominającym wioskę. Projekt łączy funkcjonalność z harmonijnym wpisaniem w lokalny krajobraz i ukształtowanie terenu. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i udogodnieniom sprzyja wszechstronnemu rozwojowi uczniów oraz wspiera pracę nauczycieli.

W ramach Wioski Edukacyjnej przewidziano nowoczesne budynki dydaktyczne wyposażone w sale lekcyjne z innowacyjnymi narzędziami, a także specjalistyczne pracownie, takie jak:

  • Laboratoria o łącznej powierzchni 840 m²,
  • MakerSpace – warsztatownia z prototypownią, modelarnią, salą elektroniki/IT i stolarnią,
  • Pracownia artystyczno-krawiecko-fotograficzna,
  • Pracownie chemiczne i fizyczne,
  • Sala projektowa.

Wioska edukacyjna oferuje uczniom przestrzeń do zdobywania wiedzy teoretycznej, rozwijania umiejętności i talentów oraz praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy. Jednocześnie zapewnia nauczycielom komfortowe warunki do pracy, współpracy i odpoczynku. To miejsce, które integruje nowoczesność z tradycją, tworząc przyjazne środowisko edukacyjne dla społeczności szkolnej, a poprzez otwarcie przestrzeni na inicjatywy lokalne, także dla mieszkańców regionu.

 

W czym mogę wziąć udział?

Oferta Campusu jest skierowana do różnych grup wiekowych. Najmłodszym, oprócz szkoły i przedszkola, proponujemy szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych, wyjazdy wakacyjne lub półkolonie.

Młodzież może zaangażować się w wolontariat, tworzyć klub młodzieżowy oraz korzystać z programów edukacyjno- rozwojowych.

Dla dorosłych organizujemy warsztaty i szkolenia o różnej tematyce – od tematów własnego rozwoju, przedsiębiorczości, ogrodnictwa, aż po wykłady poświęcone relacjom rodzinnym i wychowywaniu dzieci.

Seniorzy mogą wziąć udział w spotkaniach Siłowni pamięci, czyli projekcie dbającym o sprawność umysłową i budowanie relacji z osobami starszymi.

Można też niezobowiązująco dołączyć do naszych cyklicznych wydarzeń, pikników lub przyjść na pyszny obiad w niedzielę.

Kontakt dla mediów

Magdalena Kobylińska

magdalena.kobylinska@campusbemke.pl | 604 274 798

Zapisz się na newsletter