Niedziele na Campusie

23 października 2022 r. zorganizowaliśmy pierwszą Niedzielę na Campusie. Wykorzystaliśmy piękną jesienną pogodę, by zaprosić rodziny z okolic Kleczy i Wadowic do zapoznania się z naszym projektem. A dzięki inicjatywie lokalnych organizacji odbył się tego dnia również kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na leczenie malutkiego Oliwierka.

W programie, poza kiermaszem ciast, które można było kupić po każdej mszy świętej przed parafią księży pallotynów, były także dmuchańce i animacje dla dzieci oraz obiad ze specjalnego campusowego menu.

– Niedzielna impreza byłą okazją do przybliżenia mieszkańcom projektu Campusu Bemke, którego celem jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży oraz jednoczenie lokalnych inicjatyw. I taki też wymiar miało nasze spotkanie, w które zaangażował się również Domowi Maryi w Wadowicach koordynujący kiermasz, i Active Roków, odpowiadający za część atrakcji dla dzieci. Chcieliśmy, by odwiedzające nas rodziny miło spędziły czas, ale cieszymy się, że ta nasza pierwsza niedziela miała też szerszy, charytatywny charakter – komentuje Krzysztof Słaboń, członek zarządu Fundacji Campus Bemke.

Mały Oliwier z Wadowic, na rzecz którego organizowano zbiórkę, jest chory na rdzeniowy zanik mięśni. Chłopiec potrzebuje niezwykle drogiej terapii genowej, by przeżyć. Jego rodzina prowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie, w którą angażują się również lokalne organizacje.

Niedziela na Campusie to spotkania, które planujemy organizować częściej. To, jaki będzie ich wymiar i plan, zależeć będzie od potrzeb mieszkańców i społeczności Campusu Bemke.

Zapisz się na newsletter