Powojenne odkrycie na budowie szkoły

Powojenne odkrycie na budowie szkoły

W okresie okupacji Niemcy utworzli na Kopcu szkołę dla lotników Luftwaffe, miejsce to wielokrotnie też było celem nalotów i wojennych działań.
Mimo, że od wojny upłynęło już tak wiele lat, to nadal odczuwamy skutki jej działań. 11 stycznia br. podczas prac przy budowie szkoły Bemke, w niedalekim sąsiedztwie przedszkola, odsłonięty został pocisk lotniczy wyposażony w zapalnik, prawdopodobnie uzbrojony.
Teren znaleziska został natychmiast zabezpieczony, a na miejsce wezwaliśmy policję i przedstawicieli Wydziału Zarządzania Kryzysowego z UM w Wadowicach.

Mając za priorytet bezpieczeństwo naszych uczniów i personelu, w porozumieniu z odpowiednimi służbami, przedszkole zostało natychmiast ewakuowane, a większość dzieci odebrana przez rodziców.

Ostatecznie w godzinach południowych, pocisk został zabezpieczony i wywieziony przez patrol saperski
z Krakowa, a placówka przedszkola wróciła do normalnego funkcjonowania.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów i pracowników, a także sąsiadów pobliskich domów, będziemy informować o wszelkich aktualizacjach dotyczących prowadzonych prac budowlanych oraz funkcjonowania szkoły.
W tej chwili niebezpieczeństwo zostało zażegnane, a dalsze prace będą przebiegać ze szczególną uważnością.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym służbom za szybką i sprawnie zorganizowaną akcję, dzięki której mogliśmy bezpiecznie wrócić do naszych codziennych zajęć i pracy.

Zapisz się na newsletter