Relacja z cyklu szkoleń MANGO

Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich w marcu zakończyła cykl czterech bezpłatnych, intensywnych szkoleń dla organizacji pozarządowych. Wydarzenia odbywały się we współpracy z Fundacją Campus Bemke w Kleczy Dolnej w ramach warsztatów Mobilnej Akademii NGO (MANGO) 

Szkolenia były adresowane przede wszystkim do członków zarządów organizacji pozarządowych, osób koordynujących większe programy oraz specjalistów związanych z tematyką poszczególnych zajęć. Uczestnicy mieli możliwość zgłębienia różnorodnych aspektów zarządzania. Warsztaty podzielone były na 4 oddzielne spotkania: 

  • Zarządzanie zespołem w organizacji 
  • Zarządzanie zmianą – jednostka i zespół wobec zmiany 
  • Podstawy zarządzania projektami  
  • Podstawy zarządzania finansami 

Każdy z warsztatów trwał 7 godzin, co umożliwiło uczestnikom intensywny i aktywny udział w zajęciach. Szkolenia prowadzone były przez doświadczonych ekspertów w swoich dziedzinach. Prowadzącymi byli: 

  • Piotr Henzler, socjolog ze specjalizacją socjologii organizacji pracy i zarządzania, skupił się na tematach związanych z zarządzaniem zespołami oraz zarządzaniem zmianą 
  • Lidia Kuczmierowska, ekspertka w dziedzinie zarządzania projektami i zarządzania finansami, dzieliła się swoim doświadczeniem z ponad dwudziestoletniej praktyki zarządzania organizacjami pozarządowymi i biznesem. 

Podczas intensywnych szkoleń, gdzie głównym celem było zdobywanie wiedzy, wiele osób nie tylko zgłębiło nowe umiejętności, ale także nawiązało wartościowe relacje. To tworzyło drzwi do dalszej współpracy oraz wymiany doświadczeń.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prowadzącym za udział i wsparcie w realizacji tego projektu. Mamy nadzieję, że zdobyta podczas szkoleń wiedza i umiejętności wzmocnią kompetencje uczestników w obszarze zarządzania i przyczynią się do efektywniejszej pracy organizacji. Jeśli jesteście ciekawi, jak oceniają te warsztaty – zapraszamy do obejrzenia filmiku: https://youtu.be/uJuDyCqnAfc 

Zapisz się na newsletter