Rozpoczęcie budowy

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy pozwolenie na rozpoczęcie budowy nowego budynku Szkoły Podstawowej im. ks. Leona Bemke. Przed nami pracowity czas przygotowań do rozpoczęcia budowy! Czujemy się jak rodzina oczekująca na narodziny dziecka. Liczymy się z trudnościami i niedogodnościami, które niesie ze sobą proces rozwoju. Jednocześnie świadomość, że uczestniczymy w narodzinach czegoś dobrego wzmacnia w nas przekonanie, że damy radę wspólnie przejść przez ten czas. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość z Waszej strony.

Projekt architektoniczny – Wioska Edukacyjna

Naszym założeniem przy projektowaniu budynku szkoły było wpisanie go w lokalną specyfikę i otaczający krajobraz. Zależało nam, by architektura nowych zabudowań nie przytłoczyła pięknego budynku Collegium Marianum oraz by wyróżniała się ponadczasowością, estetyką i funkcjonalnością. W efekcie powstał projekt, który współgra z otoczeniem i ukształtowaniem terenu i charakteryzuje się układem podobnym do takiego, jaki mają wioski. Nasza Wioska Edukacyjna ma być miejscem sprzyjającym rozwojowi uczniów, a dzięki wysokiej jakości infrastrukturze również udogadniać pracę pedagogów. W nowym budynku chcemy zapewnić Kadrze jak najlepsze warunki do współpracy, skupienia i odpoczynku, a uczniom oprócz możliwości zdobywania wiedzy teoretycznej, dać przestrzeń do rozwoju umiejętności, talentów i wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce. Sale lekcyjne zaprojektowano więc na miarę potrzeb edukacji XXI wieku. Wyposażone będą one w nowoczesne narzędzia i pomoce.

Znajdą się tu m.in.:

  • sale laboratoryjne o łącznej powierzchni 840 m2,
  • MakerSpace – warsztatownia z prototypownią, modelarnią, salą elektroniki/IT i stolarnią,
  • pracownia artystyczno-krawiecko-fotograficzna,
  • nowoczesne pracownie chemiczne, fizyczne oraz sala projektowa.

Kilka ciekawostek:

  • Powierzchnia całkowita nowego budynku wyniesie 3130 m2, co odpowiada ponad 52 mieszkaniom 3-pokojowym o powierzchni 60 m2 .
  • Budynek zajmie powierzchnię większą od boiska piłkarskiego na Stadionie Narodowym.

W związku z rozpoczynającą się budową szkoły podmioty zainteresowane nawiązaniem współpracy, zapraszam do kontaktu z Administracją Fundacji Campus – adres email: budowa@campusbemke.pl.

Zapisz się na newsletter