Wakacje z Campusem – półkolonie 2023

Drodzy Rodzice,   

W lipcu rusza kolejna edycja półkolonii  „Wakacje na Campusie” pod hasłem „Kolorowy ogród? Naturalnie!” dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 roku życia. Ze względu na duże zainteresowanie w ubiegłym roku, w tym postanowiliśmy działać w dwóch turach:   

  • I edycja 10 -14 lipca 2023
  • II edycja 17-21 lipca  2023

Nasze półkolonie to połączenie integracji i dobrej zabawy, ale też wspólne motywowanie się do nauki oraz odkrywanie i rozwijanie własnych zainteresowań. Podstawą zajęć jest doświadczona i odpowiednio przygotowana kadra oraz przemyślana oferta – w tym roku postawiliśmy na działania na miejscu oraz inspirujące i atrakcyjne dla Uczestników: 3 x w tygodniu spotykać się będziemy na terenie Campusu, by uczestniczyć w zabawach integracyjnych, spotkaniach kulinarnych ze wspólnym przyrządzaniem zdrowych przekąsek oraz przy realizacji pięknego, angażującego projektu – budowy ogrodu społecznego. Dwa dni przeznaczamy na kilkugodzinne wycieczki. 

Pierwsza odbędzie się do Mini ZOO w Inwałdzie,gdzie pojedziemy kolejką.  Na miejscu czeka nas zwiedzanie mini zoo i obcowanie ze zwierzętami, którym stworzono niemal idealne warunki do życia – przestrzeń, duże wybiegi, troskliwa opieka, park zabaw dla dzieci, boiska oraz  warsztaty plastyczne. 

Druga wycieczka to  dzień aktywnych zabaw i rekreacji  z Zagrodą Ławeczkipod hasłem Blisko Natury i Dziedzictwa w klimatycznej Lanckoronie, a tam udział w grze terenowej „Lanckorona pełna tajemnic”, piknik przy ognisku w plenerowej kuchni ze wspólnym przyrządzaniem posiłku z warzyw pozyskanych w Zagrodowym ogrodzie. Ponadto zabawy w kącikach aktywności – bezpiecznych i przystosowanych dla dzieci o różnych potrzebach  i możliwościach:

  • Stolarenka i majsterkowanie,
  • kuchnia błotna,
  • ścieżka sensoryczna,
  • kącik zagadek o starych przedmiotach,
  • plac zabaw z huśtawkami i sprzętem rekreacyjnym,
  • odpoczynek na leżakach i hamakach,
  • możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc – domki  dla owadów (murarki), ziołowa rabata, sad, ogród warzywny, degustacja sezonowych owoców. 

Celem półkolonii jest stworzenie przestrzeni do wspólnych działań poprzez zabawę  i wspólną pracę, kształtowanie samodzielności, poczucia sprawstwa, skuteczności  w działaniu indywidualnie i podczas działań w grupie. Wszystko to w atmosferze wzajemnego szacunku, zaufania i świadomości emocji  oraz potrzeb. Półkolonie zakończymy uroczystym otwarciem ogrodu społecznego. 

Zajęcia rozpoczynać się będą każdego dnia w naszej świetlicy w budynku szkoły. 

Koszt wyniesie 500 zł za osobę.
W cenie znajdują się trzy posiłki (II śniadanie, obiad i podwieczorek), opieka wykwalifikowanej kadry, dwie wycieczki oraz materiały animacyjne i warsztatowe.  
 

Zajęcia trwają w godzinach 8-16, a pół godziny przed i po dzieci mogą przebywać na świetlicy.

Zapisy odbywają się przez formularz internetowy, który znajdą Państwo tutaj: 

 

Aby potwierdzić zapis dziecka na półkolonie konieczne jest przekazanie do sekretariatu szkoły Karty Kwalifikacyjnej oraz potwierdzenia przelewu. Zapisy trwają do 7 czerwca, ilość miejsc jest ograniczona.   

Dane do przelewu:
Fundacja Campus Bemke  Klecza Dolna,
ul. Krakowska 4,-124 Klecza Górna KRS 0000960145 NIP 551-26-53-624
Nr. konta Fundacji Campus Bemke: 58 1020 1026 0000 1702 0514 1223
 

W tytule prosimy podać imię i nazwisko dziecka z dopiskiem “Półkolonie”   

 

Serdecznie zapraszamy również na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 czerwca  o godzinie 17.00, w szkolnej auli.   

 Zapraszamy do zapisów!  

Zapisz się na newsletter