Warsztaty pisania z teatralnym finałem

Serdecznie zapraszamy młodzież z powiatu wadowickiego do udziału w projekcie
WARSZTATY PISANIA Z TEATRALNYM FINAŁEM 

Dla kogo
młodzież z powiatu wadowickiego – uczniowie klas VII, VIII oraz szkół ponadpodstawowych

Prowadzące
Katarzyna Kanowska – pedagożka teatru, teatrolożka, polonistka
Marta Knopik – pisarka powieści z nurtu realizmu magicznego (m.in. Czarne Miasto, Rok zaćmienia, Burgundowe wdowy), edukatorka, nauczycielka pisania, polonistka. martaknopik.pl

Program
20 grudnia, 15:30–19.00

Warsztaty pisania – pod fachowym okiem pisarki popracujemy nad figurą narratora, zastanowimy się, kto może opowiadać w naszym tekście i czy zawsze musi mówić prawdę😊.

A może wyruszymy na wyprawę z bohaterem opowieści, czyli dowiemy się co nieco o schemacie fabularnym zwanym „podróżą bohatera”? Wybierzemy temat, który bardziej nas interesuje.

Tego typu warsztaty na pewno przydadzą się przed egzaminem ósmoklasisty, gdzie opowiadanie jest jedną z form wypowiedzi. Do matury – jak znalazł, wszak umiejętności pisania to podstawa dobrze zdanego egzaminu. Ale nie tylko o egzaminy i szkołę chodzi! Warsztaty tworzenia z pisarką, autorką kilku książek – to okazja do przyjrzenia się, jak robią to zawodowcy, a jak możemy to zrobić sami, by nie pisać już tylko do szuflady.

Warsztaty teatralne – to, co stworzymy pod okiem pisarki, następnie przetworzymy teatralnie. Dokąd nas to zaprowadzi, to się okaże! Ale na pewno będzie twórczo! Termin – do ustalenia.

Warsztaty odbędą się w Campusie Bemke, ul. Krakowska 4, Klecza Dolna.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Na zgłoszenia czekamy do 18 grudnia, ilość miejsc ograniczona.

 

 

Organizator
Fundacja Campus Bemke w ramach I edycji Programu Inicjatywy w Campusie Bemke

 

Zapisz się na newsletter