„Wzmacniaj i rozwijaj” – warsztaty dla edukatorów

wzmacniaj-i-rozwijaj
wzmacniaj-i-rozwijaj-2

Na przełomie listopada i grudnia 2022 roku na terenie Campusu Bemke przeprowadzono cykl szkoleń dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą z metod wspierania rozwoju i pasji młodych podopiecznych. Warsztaty odbyły się pod hasłem „Wzmacniaj i rozwijaj” i zorganizowała je, współpracująca z fundacją Campusu, TDJ Foundation.

Było to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie szkolenie na Campusie Bemke dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą w edukacji pozaformalnej i formalnej. Wspieranie warsztatu pracy edukatorów, którzy mają w swojej pracy kontakt z wieloma młodymi osobami, ma bowiem szeroki wpływ na poprawę jakości kształcenia.

Szkolenia „Wzmacniaj i rozwijaj”, które odbyły się w dwóch turach między listopadem a grudniem 2022 r., prowadziły psycholożka szkolna, trenerka i superwizorka Joanna Gardynik oraz psychoterapeutka, tutorka i superwizorka Małgorzata Zielińska.

Na zajęciach uczestnicy mogli się dowiedzieć m.in. jak planować i prowadzić zajęcia w edukacji pozaformalnej, planować moduły zajęć i dostosowywać je do potrzeb uczestniczących w nich osób, przeprowadzać ewaluację zajęć, jak pracować metoda projektową, a także rozwijać kompetencje społeczne u młodych ludzi.

Szkolenia były bezpłatne i zostały dofinansowane w ramach zadania pt.: „4 razy S – Silna, Stabilna, Skoncentrowana na Społeczności Fundacja TDJ” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Zapisz się na newsletter