Zapraszamy na serię darmowych warsztatów terenowych – Rodzinny SPACER po lesie z Forest Maker!

Rodzinny spacer po lesie – czyli mikrowyprawy pełne odkryć!

Zapraszamy na wyjątkowy cykl przyrodniczych warsztatów terenowych w Campusie Bemke! Wspólnie z edukatorami Forest Maker wyruszymy na spacer, podczas którego odkryjemy leśne tajemnice, sprawdzimy, co dzieje się pod liśćmi, w dziuplach i między gałęziami, i zastanowimy się, jak możemy pomagać przyrodzie.

Jeśli braliście udział w sadzeniu naszego Mikrolasu z pewnością chcecie tam wrócić i dowiedzieć się jak go pielęgnować, obserwować i mierzyć przyrost wkopanych przez Was roślin. To wszystko oraz mnóstwo ciekawostek, wiedzy i praktyki przygotowali dla Was edukatorzy Forest Maker, których mieliście okazję poznać na Festiwalu Wiosny. A jeśli nie, to nic straconego!

Może to być rodzinna przygoda, forma relaksu lub miło spędzony czas na świeżym powietrzu. Zapraszamy wszystkich chętnych – bez względu na wiek!

Spotykamy się na terenie malowniczego Campusu Bemke ( i w jego okolicy.)

Każde spotkanie będzie trwało 3h od 11.00-14.00. Prosimy o ubiór prawdziwego odkrywcy przyrody!

Terminy i tematy warsztatów do wyboru:

  • 26 kwietnia 2025 r. Jak pomóc przyrodzie niewiele robiąc? Flora naszej okolicy. Czy mikrolasy mogą być rozwiązaniem na zanik bioróżnorodności w Polsce?

  • 10 maja 2025 r. O rodzimej florze w lasach i ogrodach: sadzimy, chronimy, przesadzamy, wspomagamy bioróżnorodność – czy nasze ogrody i szkoły mogą być jak małe Parki Narodowe lub mikrorezerwaty? Sadzić, czy nie robić nic i pozwolić naturze zarastać?

  • 18 maja 2025 r.  Atak klonów? Dlaczego inwazyjne gatunki obce (IGO) terroryzują naszą przyrodę? O ogrodnictwie przyjaznym przyrodzie, o rodzimej florze, jak zwalczać gatunki inwazyjne i gdzie zacząć – opowiedzą nasi edukatorzy.

  • 1 czerwca 2025 r. Przyroda cierpi na suszę! O suszy, która powoduje ogromne straty w rolnictwie, leśnictwie i naszych ogrodach nie trzeba nikogo przekonywać.

  • 14 czerwca 2025 r. Drugie życie drzewa. Las potrzebuje drewna! O tym, że w ekosystemie leśnym nic się nie marnuje i że las potrzebuje bałaganu, czyli rozkładającego się, gnijącego drewna będą przekonywać edukatorzy w trakcie przyrodniczo-edukacyjnej mikrowyprawy.

  • 21 czerwca 2025 r. Po pierwsze, zacznij ściółkować! O ściółkowaniu, leśnym recyklingu, o tym, że w przyrodzie nic się nie marnuje, a koniec życia jest nowym początkiem – porozmawiamy w trakcie przyrodniczych obserwacji na mikrowyprawie.

Możesz zapisać się na wszystkie spotkania lub wybrać pojedyncze terminy.

Wybierz interesujące Cię warsztaty i zgłoś udział mailowo/telefonicznie:
Dorota Wiśniowska – dorota.wisniowska@campusbemke.pl   723 362 971

Lub wypełnij formularz :

Serdecznie zapraszamy!

Wydatek współfinansowany ze środków UE w ramach projektu pt. „Rozwój infrastruktury terenów Campusu Bemke w Kleczy Dolnej- miejsca edukacji społecznej i transformacji w dążeniu do neutralności klimatycznej.”; Działanie 8.14 Transformacja klimatyczna, Typ projektu A Rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury w powiązaniu z rozwojem usług ekosystemowych i edukacją klimatyczną, umowa o dofinansowanie nr FEMP.08.14-IZ.00-004/23 z dnia 2024-08-07.

Zapisz się na newsletter